2014 HİÇ ÖDÜLLERİ

HİÇ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


2014 – KATILAN PROJELER

HİÇ ÖDÜLLERİ’NİN İKİNCİSİ BURSA’DA GERÇEKLEŞTİ

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, ikinci kez düzenlediği kısa adı ‘HİÇ’ olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri töreni sektör temsilcileri ve iş dünyasının katılımıyla, Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Müsiad Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, NİLSİAD Başkanı Yalçın Aras, DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezeller, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü, İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, İtibar Atölyesi Başkanı Ertan Acar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emin Akça, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesleri Cem Çakır ve Neş’e Yıldırım, Kalder Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay, Project House Kurucu Ortağı Serhat Akkılıç, BTSO Genel Sekreteri Hüseyin Güler, halklailiskiler.com.tr sitesi genel yayın yönetmeni Şahnur Karaağaç, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden öğretim görevlileri Doç.Dr.Nevzat Bilge İspir, Levent Özkoçak, Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yalın Korukçu, BRD Başkanı Nail Özer, AKİMED Başkanı Barbaros Koçanalı, BUİKAD Başkanı Özlem Baş Bayraktar, Onko-Day Başkanı Füsun Önen, Bursa SİVİLAY Başkanı Okan Aras ile işdünyası ve iletişim sektörünün temsilcilerinin buluştuğu gece renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD), kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına bu yıl ikincisini düzenlediği kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri, törenle sahiplerini buldu.

Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen görkemli törenin sunuculuğunu Toprak Sergen yaparken, Bursa iş dünyasının önde gelen isimleri de HİÇ Ödül Töreni’nde buluştu.

Gecenin açılış konuşmasını BHİD Başkanı Serdar Ömeroğulları yaptı. Ömeroğulları, Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, Bursa’da halkla ilişkiler alanında başarılı ve örnek uygulamalara sahip kurumları ve bu uygulamaları hayata geçiren meslektaşlarını ödüllendirmek ve yeni çalışmalar yapılması için cesaretlendirmek adına HİÇ Ödülleri sürecini geçen yıl başlattıklarını anımsattı. HİÇ’in, ‘Halkla İlişkiler Çalışmaları’nın kısaltması olduğunu belirten Ömeroğulları, Türkiye’de halen gelişmekte olan mesleklerden biri sayılan halkla illişkiler mesleğine ironik bir gönderme yapan yarışmanın, adıyla da akıllarda kaldığını ve bu yıl ödüle gösterilen ilginin daha da artmış olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Başta BTSO olmak üzere Bursa iş dünyasının etkinliğe verdiği desteğin, mesleğin geleceği açısından umut verici olduğunun altını çizen Ömeroğulları, iletişim yönetiminin her geçen gün artan önemi karşısında halkla ilişkiler mesleğine duyulan ihtiyacın giderek artacağını söyledi.

Bu yıl toplam 23 projenin başvurduğu organizasyon önümüzdeki yıldan itibaren Anadolu’yu da açılarak sınırlarını ulusala taşıyacak. Bursa’nın tanıtımı açısından da önemli olan organizasyonun Bursa kent dinamiklerinin de katkısıyla, Bursa için prestij organizasyonlardan biri haline gelebilecek.

Yarışmaya başvuran projeler; BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Çakır, BTSO Genel Sekreteri Hüseyin Güler, Kalder Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferruh Uztuğ, İtibar Yönetimi Enstitüsü Başkanı Orhan Samast, halklailiskiler.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Karaağaç ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları’dan oluşan bağımsız ve uzman bir jüri tarafından değerlendirildi.

ÖDÜLLER İÇİN BAŞVURAN KURUM VE PROJELERİ ŞÖYLE:

 • MÜSİAD BURSA ŞUBESİ /1 proje İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Bilinçli Gıda Satınalma ve Tüketimi Konulu Eğitim Projesi
 • FAİK ÇELİK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ /1 proje Mesleğimi Seçiyorum
 • EKER SÜT ÜRÜNLERİ VE GIDA SAN. TİC. A.Ş. /1 proje Eker BYK Trofesi
 • BUİKAD /1 proje BUİKAD Noktalama Projesi
 • HEDEF PATENT /1 proje Markanız Bizimle Kök Salacak
 • ULUDAĞ ELEKTİRİK DAĞITIM A.Ş /2 proje Şehrin Işıkları / Sevgi Yolu
 • THİERRY DİNİZ OTOMOTİV SAN. TİC. A.Ş. /1 proje Vizyon Haftası
 • OSMANGAZİ BELEDİYESİ /1 proje Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması
 • KAMİL KOÇ /1 proje Hayata İz Bırak
 • LIONS 118-K YÖNETİM ÇEVRESİ FEDERASYONU VE ONKO-DAY/1 proje ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi
 • BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK KALKINMA AJANSI (BEBKA) /1 proje Haydi Çoçuklar İşe
 • ÖZHAN MARKETLER ZİNCİRİ /2 proje Özhan Gönüllüleri Topluluğu/Bursa Fotoğraf Yarışması
 • LÜTFİ BANUŞOĞLU İLKOKULU /1 proje Okulumuz Gelişiyor, Biz Değişiyoruz
 • NİLÜFER BELEDİYESİ /2 proje Nilüfer Belediyesi 2009-2014 Faaliyet Dönemi İnfografikleri / Nilüfer Aşk Festivali
 • ŞAYPA A.Ş. /1 proje Paranın Geçmediği Market: Şaypa Mini Market
 • ÜÇGE MAĞAZA EKİPMANLARI PAZ.SAN.TİC.A.Ş. /3 proje Doğaya Uzanan Eller “Ağaç Yaşken Eğilir” Projesi / Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması / Kültür Günleri
 • NİLÜFER ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ /1 proje Engelleri Kaldıralım, Üretime Katılalım

Toplam 23 projenin başvurduğu yarışmada, 6 kategoride verilen ödüllerde toplam 8 kurum ve 5 PR ajansı ödüle layık bulundu.

KAZANAN FİRMALAR VE PR ŞİRKETLERİ:

KURUMSAL İLETİŞİM
Firma : Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş
Proje : Şehrin Işıkları
Ajansı : BİGWORKS PAZARLAMA İLETİŞİM YÖNETİMİ
———–
Firma : Üçge Mağaza Ekipmanları Paz. San. Tic. A.Ş.
Proje : Üçge Uluslar arası Karikatür Yarışması

KURUM İÇİ İLETİŞİM
Firma : Özhan Marketler Zinciri
Proje : Özhan Gönüllüleri Topluluğu
Ajansı : Uçurtma Kreatif

SOSYAL SORUMLULUK
Firma : Şaypa A.Ş.
Proje : Para’nın Geçmediği Market: Şaypa Mini Market
Ajansı : BPR İletişim Danışmanlığı

SPONSORLUK İLETİŞİMİ
Firma : Eker Süt Ürünleri ve Gıda San. Tic. A.Ş.
Proje : Eker BYK Trofesi
Ajansı : Mese İletişim Danışmanlığı

KAMU KURULUŞLARI
Firma : Nilüfer Belediyesi
Proje : Nilüfer Aşk Festivali

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
Firma : Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyonu ve ONKO-DAY
Proje : ONKO-DAY/LİONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi
Ajansı : BPR İletişim Danışmanlığı