2019 HİÇ ÖDÜLLERİ


7. HİÇ Ödülleri sahiplerini buldu


Sönmezay:”HİÇ’e Başvurmak Kazanmak Demektir!”
BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sönmezay, “HİÇ’e başvuracak bir projeyi hayata geçirmek ve sonrasında hazırlık yaparak HİÇ’e başvuru göndermek, mesleki farkındalık açısından büyük bir gelişmedir” dedi.

Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yerini alan 7. Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri, Jülide Ateş’in sunuculuğunu üstlendiği görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD) organizasyonu ile Podyum Davet’de düzenlenen HİÇ Ödülleri, iş, siyaset ve sektörün önemli isimlerini bir araya getirdi. “HİÇ fark yaratıyor” sloganı ile Türkiye genelinden 12 kategoride 80’in üzerinde projenin yarıştığı ödül törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tugay Dikmen, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Murat Beyazıt, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, GESİAD Başkanı Kerim Demiral, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, BUMİAD Başkanı Şaban Bozdemir, BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, KALDER Bursa Şube Başkanı Erdal Elbay, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin’in, yanı sıra üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yerini alan HİÇ Ödülleri’nin gerçekleştirdiği gecede, özel kurumlar, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları üniversitelerin birbirinden değerli çalışmaları ödüllendirildi. Kazananlar, Türkiye’nin en önemli iletişimcilerinden oluşan jüri tarafından titiz bir değerlendirme sürecinin ardından belirlendi. Sektörel iletişimin artması ve meslek bilincinin gelişmesi adına özveri ile çalışan BHİD üyelerinden oluşan komiteler, yine görkemli bir organizasyona imza attı.

Her yıl büyüyen HİÇ Ödülleri’ne geçtiğimiz yıl yapılan başvuru sayısının üzerine çıktığını belirten BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sönmezay, “Türkiye’de mesleğimiz adına, ödül veren dernek sayısının bir elin parmağını geçmediği günümüzde, Bursa’dan Türkiye’yi kucaklıyor olmaktan son derece gururluyuz. Bursa markası adına sağladığımız katma değer konusunda da ayrıca bir sorumluluk ve paydaşlık hissediyoruz. 80’in üzerinde yapılan başvurudan sadece 10 projeye ödül dağıtıyor olsak da, aslında bizim için HİÇ’e başvurmak sektör adına büyük bir kazanç. Ödüle başvuracak bir projeyi hayata geçirmek ve sonrasında hazırlık yaparak başvuru göndermek, dikkat çekmek istediğimiz mesleki farkındalık açısından önemli bir adım. Bu sebeple diyoruz ki; HİÇ’e başvurmak demek sektörümüz, mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına kazanmak demektir. Kısaca hiç’e başvurmak kazanmak demektir” dedi.

Mustafa Sönmezay, “Bugün, Derneğimizin bir alt markası haline gelen, yönetimden tamamen bağımsız olarak, üyelerimizin oluşturduğu komite yapılarıyla ilerleyen, 7. HİÇ Ödülleri için buradayız. Bursa’da 7 yıl önce başlayan, 2. yılında ulusal başvurulara açılan, her yıl yeniliklerle gelişenve Türkiye’de halkla ilişkiler alanında, artık bir marka haline geldiğine inandığımız, HİÇ Ödülleri’nin yedincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, halkla ilişkiler mesleğinin özellikle sanayinin yoğun olduğu bir şehirde önemine dikkat çekti. Çelik, bu anlam yapılan çalışmalardan dolayı Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin kutladı.

Sektör açısından projelerin hayata geçmesinin, projelerin aldığı ödüllerle daha da önemsendiğini kaydeden Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tugay Dikmen de bunun en güzel örneğinin DOSABİSİAD ile birlikte yürüttükleri projenin ödüle layık görülmesi olduğunu hatırlattı. Diken, sektör açısından yapılan çalışmalardan ve ödülden dolayı Bursa Halkla İlişkiler Derneği’ne teşekkür etti.

KAZANANLAR

İşte 2019 yılı HİÇ Ödülleri kategorileri ve kazananlar:

1. ÖZEL KURUMLAR

a. Kurumsal İletişim

Kazanan kurum: Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Organizasyonu
Proje: Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası
Ajans: ARPR İletişim

b. Kurum İçi İletişim

Kazanan kurum: Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş
Proje: Benim Ailem Benim Fabrikam
Ajans: Hill And Knowlton Strategies

c. Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Kazanan kurum: Şahinkaya Özel Eğitim Kurumları A.Ş.
Proje: Dünyayı Değiştiren Çocuklar

d. Sponsorluk İletişimi

Kazanan kurum: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş
Proje: İSG & İZEV – Hayvanlar ve Biz Sosyal Sorumluluk Projesi Sponsorluğu
Ajans: Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı

e. Dijital PR

Kazanan kurum: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş
Proje: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Özel Gün Aktiviteleri
Ajans: Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı

f. Pazarlama İletişimi

Kazanan kurum: KAZANAN OLMADI

2. SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI (STK)

Kazanan kurum: Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BOSİAD)
Proje: BOSİAD Mesleki-Teknik Eğitimi Özendirme Projesi
Ajans:Yazıevi Yayıncılık İletişim

3. KAMU KURULUŞLARI

Kazanan kurum:İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Proje: AVM İletişim Noktaları

4. ÜNİ-PR

İletişim Fakülteleri

Kazanan: Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri
Proje: Lösevim-Lösemili Çocuklar Vakfı İçin Halkla İlişkiler Kampanyası
Danışman: Doç. Dr. Ferah Onat

Diğer Fakülteler

Kazanan kurum: KAZANAN OLMADI

Kazanan: Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri
Proje: Geleceği Yeniliyoruz
Danışman:Özlem Mansuroğlu

5. JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

 

Kazanan kurum: Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği (DOSABSİAD)
Proje: Umuda Spor Huzura Skor
Ajans:BPR Tanıtım İletişim Ajansı